תאונות דרכים? מגיע לכם פיצוי – כאן תוכלו לדעת איך

נפצעתם בתאונת דרכים? כדאי שתדעו שעל פי חוק מגיע לכם פיצוי כספי על מנת לסייע לכם להתמודד עם המצב הרפואי החדש אליו נקלעתם. כדי להבטיח שתקבלו את מלוא הפיצוי המגיע לכם, עליכם לנקוט במספר צעדים חשובים, כשהראשון שבהם הוא פנייה לעורך דין המתמחה בדיני נזיקין על מנת להגיש תביעה. אולם עוד בטרם תפנו לעורך דין, כדאי לדעת שיש חשיבות רבה לפעולות שתנקטו מיד לאחר התאונה. במאמר הבא תוכלו ללמוד מה עליכם לעשות מיד לאחר שנפגעתם בתאונות דרכים כדי להבטיח את קבלת הפיצוי ההולם.

תיעוד הפגיעות בתאונות דרכים

מיד לאחר תאונת הדרכים, ואם מצבכם הפיזי מאפשר לכם לעשות זאת, יש לקחת פרטים מלאים מהצד השני, לחפש אנשים שהיו עדים לתאונה ולרשום את מספרי הטלפון שלהם. כמו כן, חשוב לצלם את החבלות והפגיעות שנגרמו לכם ולתעד אותן. אם יש באפשרותכם לעשות זאת, צלמו את זירת התאונה ואת עצמכם במצלמת וידאו.

פינוי לקבלת טיפול רפואי בעקבות תאונות דרכים

פנייה לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר התאונה היא צעד קריטי בהוכחת הקשר שבין הנזק הגופני לתאונת הדרכים. מי שנפגע בתאונת דרכים אך לא ניגש מיד לחדר מיון או לקופת חולים, ורק מאוחר יותר נזכר להתלונן, יתקשה להוכיח כי הפגיעה במצבו הגופני אכן נגרמה כתוצאה מהתאונה.

אם התפניתם לבית חולים בעקבות התאונה עליכם לדאוג לרישום מלא של נסיבות התאונה במסמכים הרפואיים, ולוודא שהרופא יכתוב את מסקנותיו בכתב יד קריא או מודפס. עליכם להיבדק באופן מיידי בחדר מיון ולהקפיד שהצוות הרפואי רושם במסמכיו את כל התלונות שלכם. במידה ושוחררתם אך לאחר זמן קצר מצבכם החמיר, עליכם לחזור לחדר המיון או לגשת לבדיקה בקופת חולים, ושוב להקפיד לשמור על כל המסמכים הרפואיים. אם מדובר בתאונות דרכים שהתרחשו בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, חשוב לציין זאת בבית החולים ולמלא טפסים המעידים על כך.

נפגתם והפכתם לסיעודיים? פנו לעו"ד תביעות סיעוד

דיווח למשטרה

אם לא הגיעה משטרה למקום התאונה, עליכם לדווח למשטרה על תאונת דרכים עם נפגעים ולקבל ממנה דו"ח נפגע תאונת דרכים.

מסמכים נלווים להגשת התביעה

פרט לדו"ח המשטרה ולכל המסמכים הרפואיים, עליכם לצרף עוד מספר מסמכים רלוונטיים, שישפיעו על היקף הפיצוי הכספי שתקבלו:

  • אם אושפזתם בבית החולים, יש לשמור ולצרף קבלות בגין הוצאות נלוות, כגון: שירותי אחיות, דלק של בני המשפחה, דמי חניה, אוכל, השכרת טלוויזיה ועוד.
  • חשוב לצרף גם העתקים של תלושי השכר מהתקופה שלפני תאונות הדרכים ולאחריהן, וגם של חוזי העבודה.
  • אם הרכב שלכם נהרס בתאונות דרכים, צרפו העתק של פוליסת ביטוח החובה, דו"ח של שמאי הרכב וצילומי הרכב לאחר התאונה. מסמכים אלו מעידים על עוצמת התאונה.
  • חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כי אם נפגע מעוניין להוכיח כי תאונת הדרכים גרמה לו נכות, עליו לצרף לכתב התביעה בקשה למינוי מומחים רפואיים בתחומים רלוונטיים (אורתופדיה, נוירולוגיה וכו') בצירוף התיעוד הרפואי. במהלך התביעה ביהמ"ש בוחן האם ישנן ראיות המעידות על נכות שנגרמה בעקבות התאונה. אם נמצאות ראיות שכאלו, ביהמ"ש ימנה מומחה רפואי לבדיקת הנפגע.

לסיכום, כדי להבטיח שתקבלו את מלוא הפיצויים המגיעים לכם, על מנת שתוכלו לשקם את מצבכם או להתמודד איתו טוב יותר, עליכם להקפיד על תיעוד מלא של התאונה וההתרחשויות שלאחריה.